Bøn til forældre i blå

image_pdfimage_print

Kære forældre

Vi oplever lige nu, at der er en del børn i blå der er “usynlige”. Det vil sige der er mange der f.eks ikke har fået afleveret weekend historier, været på Gyldendal eller KvikMat. Det er meget vigtig at i tjekker op på mails hver dag i forhold til opgaver. Hvis i forældre er ramt af sygdom, så giv os besked eller hvis jeres barn af grunde ikke får lavet opgaverne fordi f.eks UNI login driller, de ikke har adgang til computer eller tablet der kan vise portalerne, eller det er for uoverskueligt for både jer forældre og børn at nå at lave opgaverne, så giv os endelig besked, frem for at vi INTET hører, så vi sammen kan finde en løsning. I denne Corona tid bliver vi jo også bekymrede når nogle af vores elever og forældre er MEGET stille 🙂

Mvh Maria og Tina

Del dette:

FacebookTwitterGoogleLinkedIn